Saska Dönges kirjoitti:
Lueskelin pari kertaa läpi nuo kommentit ja vastaukset. Jäin siihen käsitykseen, että vain valoja laitettu ja tehty karjarauta sekä lisävaloteline.
Minäkin kuulun niihin, jotka miettivät pitkään miten äänestää. JOS Emekin rekasta käyttää vain esim. rungon tai renkaat ja rakentaa lopun skrätsinä, niin kyllähän se on pienoismalli siinä mielessä kuin minä
mallarina pienoismallin käsitän. Tällaisia ei liene kuitenkaan galleriassa yhtäkään. Korjatkoon joku, jos tietää minun olevan väärässä. Muutenkin on mielestäni paitsi tarpeetonta, myös turhauttavaa, alkaa vetää häilyvää rajaa siitä milloin muutos on tarpeeksi suuri. Tämän vuoksi äänestin kieltämisen puolesta.
Itse en olisi kuitenkaan äänestyttänyt Emekin rekkamallien kieltämisestä tai sallimisesta, vaan mielestäni äänestyksen kohteena olisi voinut olla
muiden kuin rakennussarjasta itse valmistettujen pienoismallien salliminen tai kieltäminen galleriassa. Se olisi tasapuolista eivätkä rekkaharrastajat joutuisi eriarvoiseen asemaan.
muokattu pari typoa..
Viimeksi muokattu 11.1.2008 17:50