Etusivu
Keskustelut
Kauppiaskanava
Itäkeskuksen Prisman valikoima?
Onkos ketään käynnyt itäkeskuksen uudessa prismassa? miettinyt vaan että sattuuko sielä olemaan parempi valikoima kuin yleensä kaupoissa nuo revell valikoimat
Oletettavasti tämä kysynys on täky, koska kauppaketjuiilla yleensä on hyllyissä samat tuotteet, riippumatta myyntipisteestä… Rankempaan vastaukseen en nyt lähde, vaikka otsassa kasvaa elin… ;)
Ei pidä paikkaansa, kyllä valikoimissa on huomattaviakin eroja mm kauppojen kokoerojen takia. Ja viimeksi kun Sellon Prismassa kävin kuikuilemassa niin hyllystä löytyi yllätyksekseni myös muutamia Airfixin malleja, joten pelkästä Revell-tarjonnasta ollaan päästy eteenpäin.
Mutta valitettavasti ei kovin pitkälle :) Onneksi Sellosta pääsee junalla Helsinkiä kohti, Pasilasta on kävelymatka K-kauppaan ja Rautatieasemalta mm Tieto-Nikkariin.Kalle Rantanen kirjoitti:Hyllystä löytyi yllätyksekseni myös muutamia Airfixin malleja, joten pelkästä Revell-tarjonnasta ollaan päästy eteenpäin.
Mikäs sellainen hyvä K-kauppa on? Ruoholahden ja muistaakseni myöskään Sellon Citymarketissa ei ollut ainuttakaan pienoismallia kun viimeksi kävin katsomassa.Esko Koskinen kirjoitti:Mutta valitettavasti ei kovin pitkälle :) Onneksi Sellosta pääsee junalla Helsinkiä kohti, Pasilasta on kävelymatka K-kauppaan ja Rautatieasemalta mm Tieto-Nikkariin.Kalle Rantanen kirjoitti:Hyllystä löytyi yllätyksekseni myös muutamia Airfixin malleja, joten pelkästä Revell-tarjonnasta ollaan päästy eteenpäin.
//Jaa, että Kuivalaiselle…
Viimeksi muokattu 7.3.2009 23:52
Kuivalaisen puoti. Ja Kampilta pääsee kätevästi myös Hobby Pointtiin!
Lappeenrannasta mennäänkin sitten jo n. 3 tuntia Kuivalaiselle. Joten Airfixin pakettien ilmestyminen paikallisen Prisman hyllyille oli kyllä piristävä tapahtuma. On se kuitenkin vaan aivan eri asia päästä hypistelemään niitä laatikoita kuin tilata netistä.Esko Koskinen kirjoitti:Mutta valitettavasti ei kovin pitkälle :) Onneksi Sellosta pääsee junalla Helsinkiä kohti, Pasilasta on kävelymatka K-kauppaan ja Rautatieasemalta mm Tieto-Nikkariin.
tänään kävin itse sielä itiksen prismassa mutta eipä sielä mitään erikoista ollut, ne samat mallit kuin muissakin revell ja airfix muutama kone ja figu. Ainoa revell tuote mistä innostuin oli He111 muut oli sitä samaa vanhaa.
Tuo nyt kannattaa ostaakin, etenkin jos edullisesti saa. Sarja on nimittäin Hasegawan ja sen ainoa vika on liian syvät uppoviivat kyseiseen konetyyppiin, helppo korjata jos tahtoo. Ja menee lootaa ravistamalla kasaan.Aedron kirjoitti:Ainoa revell tuote mistä innostuin oli He111 muut oli sitä samaa vanhaa.
Tuossahan menee maku kasaamisesta ?Pekka kirjoitti:Ja menee lootaa ravistamalla kasaan.
Vitsi vitsi.
Mitenhän sen saisi marketteihin sanottua, että se helkutin revelli EI ole ainoa valmistaja ?
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.

