Etusivu
Keskustelut
Taukohuone
Viimeisin mallailuhankinta
Kuivalaiselta, Eduardin etsiarkki KV-1 kköseen, tykinputki, Dragonin E-100 ja kortinpelaajia.
Swappina Mika H:lta Hasen 1/48 G-2 Mersu.
Kiitokset ko. herrasmiehelle!
Kiitokset ko. herrasmiehelle!
Ulkomaanpellethän tuosta rahat ryöväsivät tietenkin. Suomen rintamillehan tuota olin vähän kaavaillut, mutta saa nähdä. Voipi olla, että malli jää keräämään pölyä epämääräisiksi ajoiksi.
Broncon M1114 ja tulossa on Hobby Boss:n Land Rover WMIK, molemmat 1:35 mittakaavaan.
Itellä on hankittuna Dragonin 1/72 SU-100

Hobby Bossin 1/72 Thunderjetti maalausharjotukseen ja muutama maali, notta pääsee sutimaan Eduardin uutta Migiä! Banzai Models tuntui varsin hyvältä puljulta, toimitus nopeaa, valikoimat ok ja hintataso kohdillaan.

Rakentamista riittää
Tällä kertaa paikallisesta näppeihin tarttui HobbyCraftin 1:48 Suomitunnuksilla varustettu Curtiss Hawk. Ties kuinka kauan kyseinen malli oli hyllyllä lojunut - pölyä oli kertynyt laatikon pinnalle melkoinen kerros. Pitihän sekin sitten heti pelastaa mukaan, vaikka tarkoitus alunperin oli hankkia vain yksi maalipurnukka… Hintaakaan Sussulla ei ollut kuin ~18€.
Ja sitten vaimolle sulovileenisti vaan toteamaan että kun sai niin halvalla…
Ja sitten vaimolle sulovileenisti vaan toteamaan että kun sai niin halvalla…
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.



