Etusivu
Keskustelut
Taukohuone
Viimeisin mallailuhankinta
Ei paha tuokaan. :) Sit se "Piina"-leffan,(sekä kirjan), kohtaus jossa kirjailija Sheldon vetää Mustanginsa katolleen sinne lumijontkaan, on pyöriskellyt mielessä. Olis hauskaa tehdä se Annie Wilkes raahaamaan tajutonta Sheldonia ulos sieltä Fordistaan. :)
Itsekin tykkäsin kovasti "Christinestä" elokuvana vaikken yenkkiautoista hirveästi enää innostu. Itse olen ajatellut paluuta automallailuun Death Proofin Novalla mutta kyllä se taitaa eläkevuosiin lykkääntyä? No onneksi voi dvd:n silmäillä aina satunnaisesti:)
Minulle tämä Christine on ensikosketus autojen rakenteluun. Omanlaisensa haaste arvatenkin, kun ei ole kokemusta autojen kasaamisesta.
Christine-dioraama sai tänään hobbypointista kaveriksi Fujimin "Garage & Tools"-setin. Hysteerinen määrä työkaluja ja nippelnappeleita.
K-kaupasta hankin tänään: Verlinden 1/48 Upgrade set Heinkel He-111:een, Quickboostin pakoputket, True Detailsin renkaat ja Airesin ohjaamo. Kaikki nämä samaan koneeseen.
Model Exposta: Kineticin 1/48 E-2C Hawkeye.
Hot Rod & Rock Showsta: Fujimin Lamborghini Countach LP400.
Academyn 1/72 B-377. Hinta ei ollut paha; korealainen myyjä veloitti 25 euroa postikuluineen…
Lifecolorin setit rust&dust ja weathered wood sekä Tamiyan Hetzer 1/35
Tänään hain postista Neil Stokesin kirjan "KV: technical history & variants". On aikas tiiliskivi.
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.
