Juha Tähtinen
No jopas…, tosi hienon Heinkelin olet rakentanut. Erinomainen kulunut maalaus. Sano nyt Joni millä pirulla sinä näitä malleja suollat tähän tahtiin ?? Tässä on ihan kateudesta vihreä. Ei silti, kun tuntuu toimivan niin anna palaa vaan :) Komeaa jälkeä ja läheinen aihe meille finskeille.
Hyvän näköinen Stuka, on kauhtunut ja likainen niin kuin ne Kuhlmeyn vehkeet olivat. Näyttäisi tuo konetunnusten maalauskin luonnistuneen hyvin.
Tuota.. Ensinnä Jounille, hienon BW:n olet tosiaan saanut Revellistä aikaan. Täältä peukut pystyyn. Sitten, perttiL : lle, en tiedä mikä sekasotku tuossa on ja ketä Seppo Valjakka itseasiassa lainaa tuossa yllä mutta minä en ole tuollaista kirjoittanut. Luin tuon Sepon lainaaman tekstin ja leuka nyrjähti lattialle asti kun näin oman nimeni lainauksen kohteena. Jokin ihmeellinen bugi ??? En ole voinut 60-luvulla saunoa Soveliuksen kanssa kun olen syntynyt 1971 : ) . Hmm… jospa Seppo osaisi selittää, minun tekstiä tuo ei kyllä ole. Tai sitten joku on hakkeroinut käyttäjätunnukseni ?
Olet Kauko värkännyt nätin RWD:n. Sinulta tulee mielenkiintoisia malleja ja työn jälkikin miellyttää. Perhana, himoitsin kovasti Mastercraftin PZL P-7 ja P-11 malleja Romanian ilmavoimien tunnuksilla mutta ovat kiven takana. Jatka vaan samalla linjalla, näitä on ilo katsella.
Nätti majava, ja tosiaan kivaa vaihtelua Suomi-koneiden kirjoon.
Really good looking Corsair. Weathering, paint-chipping, exhaust stains…, all very well done. Nice to see Aeronavale bird. Suez markings make this colourful. Keep on good work.
Käsittämättömän hieno Stetinin. Työn määrä ja yksityiskohtien paljous sekä ennen kaikkea laatu tekevät tästä täydellisen. En voi muuta kuin kadehtia hiljaa taitojasi..
Erittäin hieno artikkeli, kiitoksia. Itselle tämä on pässinlihaa, mutta toivottavasti mahdollisimman moni junnu lukee tämän ja myös tajuaa että jo muutaman euron lisäsatsauksella saa paljon parempaa.
???????? Sivustohan on koko ajan parantunut. Nousitko väärällä jalalla ? Eihän täältä valmiita malleja olla poistamassa.Jonathan Lindholm kirjoitti:Tää sivusto alkaa mennä näköjään ihan pelleilyn puolelle. Miten täältä voi erota?
Terveeks, se alapintojen väri on DN-sininen eli ilmavoimien sodanaikainen vaaleansininen. Humbrol 65 käy mainiosti.