Pienoismallit.net

Uutuuksia maailmalta

Mielenkiintoinen malli- panssariautot ovat aina veikeitä ja tämä on aika täyteen kalustettu. Lehdistötiedotteen valokuvat olivat kohtuullisen vakuuttavia :)

/marko
MikkoHeikkinen kirjoitti:
http://www.track-link.net/forum/news_industry/17594

Nyt tulee oikeesti jotain muuta kuin uudelleenlämmiteltyjä tiikereitä tai muuta vastaavaa, vaik saksalainen onkin ja valmistaja joku muu kuin D.;)
Tuota olenkin odotellut. Aikoinaan rakensin Tamiyan 223:n joka ei nyt mitenkään hirveän huono ole, mutta taas kun tulin katsoneeksi ko. mallia, niin tämä kyllä menee ostoslistan kärkeen. Toivottavasti on vähintäänkin yhtä laadukas kuin viimeksi rakentamani Panzer 38(t). Saman putiikin Brummbärin ohjeissa oli taas melko paljon virheitä ja epäloogisuuksia, ja se ei tuntunut menevän yhtä hyvin kasaan kuin 38(t). Toivon kuitenkin parasta.
Broncolta on myös tulossa mielenkiintoinen malli, olkoonkin että on saksalainen:
www.perthmilitarymodelling.com/newkitnews/bronco.htm

Siis se ylin malli. ;)
^^Kinukkien PLA ZTZ99A1 vaunu on myös pakkohankinta:)
KimmoR kirjoitti:
Broncolta on myös tulossa mielenkiintoinen malli, olkoonkin että on saksalainen:
www.perthmilitarymodelling.com/newkitnews/bronco.htm

Siis se ylin malli. ;)
Kylläpä nyt panssariautoja pukkaa. Viel kun ne osais ruveta tekeen 30-luvun jenkki henkilö- ja kuorma-autoja. Edes se Fordin kuorma-auto pliis..;)
Jännä et ne ei muita pyöriä osaa tehdä kuin bemareita ja zundappeja. Kyl saksalaiset muillaki ajeli.:) No onneks maultier on jtn muuta kuin opel.
Broncon aiheet malleiksi pysyvät edelleen mielenkiintoisina, tarkoitan sitä WWII aikaista tankkia:
www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=5987
KimmoR kirjoitti:
Broncon aiheet malleiksi pysyvät edelleen mielenkiintoisina,
Itse huomasin vasta tänään tuon Opel-mallin. Vähän myöhään, koska tuonhan olis varmaan saanut SA-kilpiin tuohon talvisota-näyttelyyn ;-(
Markkinoille on ilmestynyt uusi mallailukirja tekniikoista: The Greates Guide - Advanced Modelling Techniques

www.aeroscale.co.uk…amp;name=News&file=article&sid=5998&mode=thread&order=0

Peittoaakohan tämä vanhat kirjat?