Hienolta näyttää! Hyvin on kärsivällisyys riittänyt :)Mika Kauranen kirjoitti:Tämä alkaisi olla propellia vaille valmis:
Toivottavasti ei tule enää uusia loppumetrien vastoinkäymisiä.
Etusivu Keskustelut
Yleinen pienoismallikeskustelu
Mitä työn alla?
Pidä nyt ihmeessä tuo malli kaukana pöydän reunasta :)
Tästäkin varmaan seuraavat kuvat galleriassa. Sain telineluukut maalattua ja lakattua, sekä taiteiltua paikalleen, joten kuten. Lisäksi liimailin keskiripustimen, ja siihen AN/ALQ188 -häirintäpodin. Ja siipiripustimiin noi 370 gallonan lisätankit. Vielä puuttuu siivenkärjistä kuorma, pitotputki, yksi antenni ja noi ilmanoton sivuille tulevat valot. Noissa valoissa vielä riittää purtavaa, valtaosahan niistä on naamioväreissä, toistaiseksi kokonaan maalaamatta. Alapuoli varmaan hopealla, valot Tamiyan kuultolakalla, ja sitten naamioväri. Täytyy varmaan testata, saako noilla AKn väreillä näin penen maalauksen tehtyä siveltimellä. Tosin, tuo toinen on ikävästi taas värirajalla.


Kadehdittavalla tahdilla tulee Tervon pöydällä mallia valmiiksi!
Eläkkeellä on aikaa, talvella ;-) Mökille ei ole vielä mallikamoja viitsinyt roudata, siellä on muutakin tekemistä.Eero Vainikka kirjoitti:Kadehdittavalla tahdilla tulee Tervon pöydällä mallia valmiiksi!
Nyt tarkkana viimeisten osien kanssa - hyvältä näyttää!Mika Kauranen kirjoitti:Toivottavasti ei tule enää uusia loppumetrien vastoinkäymisiä.
Ajallinen panostus (=rutiini) näkyy laadussa. Hieno lekomalli tulossa!Tervo Salminen kirjoitti:Eläkkeellä on aikaa, talvella ;-)
Lasketaan välillä vähän tasoa…

Tulossa häijyn ihqunväristä vauhtiraitaa ”kilpa-autoon”. Pitää pikaisesti hommata terävämmät sakset, pidempi pinna ja kunnon maalarinteippiä tms. suojailutarkoituksiin %€!€&€44$!”%€.
Vihjeitä otetaan ilolla vastaan.

Tulossa häijyn ihqunväristä vauhtiraitaa ”kilpa-autoon”. Pitää pikaisesti hommata terävämmät sakset, pidempi pinna ja kunnon maalarinteippiä tms. suojailutarkoituksiin %€!€&€44$!”%€.
Vihjeitä otetaan ilolla vastaan.
Tämä!Kimmo K. kirjoitti:Ajallinen panostus (=rutiini) näkyy laadussa. Hieno lekomalli tulossa!
Kirjaudu sisään osallistuaksesi keskusteluun
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.