Tää on vaan yksinkertaisesti tyylikäs. Mistä hommasit noita vastaavankokosia pultteja? On juuri passelin kokoisia akseleihin sun muihin joissa oikeassakin käytetään vähän raskaampia kiinnikkeitä.
Maalinpoistoon suosittelen vahvasti jarrunesteen tilalle putkimiestä tai ipaa, ei vahingoita muovia vaikka liottelisi viikon verran, toisin kuin jarruneste.
Yamaha YZF-R1M

Muuten aikalailla boksista rakenneltu. Lisänä nuo Studio 27 hiilari decaalit, Fat Frog Models3D tulostettu ketju ja letkut vaihdettu skaalaan sopivammiksi sekä etuakselin ruuvi vaihdettu Top Studion "MotoGp" malliseksi. Käytetty myös Tamiyan upgrade keula settiä. Niin ja yksi asia mikä tässä projektissa ärsytti oli nuo philips kantaiset ruuvit. Joskus niiden kanssa pärjää ja antaa olla mutta nyt ei. Kaikki ruuvit vaihdettu pultti kantaisiin, tai koitettu peittää jos se ei ollut mahdollista. Eihän nuokaan mittakaavassa ole, mutta paremmalta ne näyttää kuin ruuvikantaiset.
Värinä Tamiya Mica Silver, semigloss musta, Racing Blue ja päällä Number 5 2K lakka. Ei kiillotuksia vain Tamiyan vaha päällä.
Kommentit
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.