Pienoismallit.net

Porsche Junior 108

Pikainen katselmus laatikon sisään ja kolme päivää myöhemmin kädessä olikin valmis malli ja esittely Mallix lehteä varten. Rekisterikilpiä lukuunottamatta, tämä on rakennettu suoraan laatikosta, edes kittiä en ole käyttänyt. Sarja on snap malli, eli liimaa ei tarvita, joskin rattiputken kiinnitykseen liimaa kannattaa käyttää. Itse varmistin kaikki osat liimalla. Kiva sarja, joskin pari pikku juttua Revellillä olisi voitu tehdä paremminkin. Maalaus Tamiyan punaista ja lakkana U-Pol 2K autolakka.

Kommentit

Moottoripyörä on moottoripyörä,mutta mulla on suurempi takapyörä. Näin taisi mennä se yksi Enska -parodia. Siivo Porsche, mutta peltoa ei ole tuo tainnuy nähdä ;-)
Millaista toi U-Pol on kynäruiskussa vetää? Alkaa noi Zeron kamat olla turhan arvokkaita, kun tulevat DHL:n maakuljetuksella (palavia), ja Mipakin turhan kallista, varsinkin kun tuon kovetteen elinikä ei avattuna ole kauhean pitkä, jämähtää purkkiin, teki mitä vaan.
Joskus ne traktoritkin ovat uusia ja puhtaita.
Hieno malli ihan tällaisenaan. Ja on aina piristävää nähdä hieman valtavirrasta eroavia malleja.
Aivan loistava Porche! Olen sanaton en voi muuten kommentoida:)
Tervo Salminen kirjoitti:
Millaista toi U-Pol on kynäruiskussa vetää?
Mun mielestä on ollut ihan toimiva lakka. En huomannut juuri eroa Mipaan. Levittyy ja tasoittuu loistavasti.