Kun katsoo mallin oletus kuvaa tulee eittämättä mieleen Suomalaisten T-34/76 R-105 talvi naamio maalauksessa.Mallin kuvat ovat jossain määrin hämmentäviä.Kun tausta muuttuu niin mallikin muuttuu ikään kuin toiseksi.Rakennus jälki on mielestäni moitteetonta.Eivätkä nuo telat nyt niin kaameat ole.Eivätkös ne ole tätä vohveli mallia.Jos ne sotkisi lumen sekaiseen kuraan ja vaunun mallin istuttaisi saman henkiselle alustalle niin malli pääsisi paremmin oikeuksiinsa.Talvi maalaus näyttää kuluneelta talvi maalaukselta.Sen arviointi on kuitenkin parasta jättää "panssari prikaatin" mallari porukalle.
Yleisestä hämmennyksestäni huolimatta pidän mallia kelpo työnä.
P.S.Kirjoitin tämän kommentin kolmeen kertaan ja joka kerta kun klikkasin lähetä painiketta se katosi .Ilmoitus: sivusto on poistettu käytöstä ilmestyi kerta toisensa jälkeen näytölle.Soneran 3G -verkko on syvältä.Kaikesta huolimatta hyvää itsenäisyys päivää.Opa L.
T-34/76

Anteeni kummasti heijasteelee tässä kuvassa.
Zvezda rakentama malli meni suhteellisen kivuttomasti kasaan. yksi ihmeellinen asia sarjanmallissa oli, johtopyörä tuli ihmeen kauaksi edestä vaikka letkutelojen kiristyksen laitoin kauimpana asentoon. En tähän ruenut keksimään mitään ihmeellisempää ratkaisua, koska kyseessä harjoittelu kappale. Ainakin kuvissa tämä näyttää olevan hieman eritavalla.
Mitään detailia ei juurikaan mallissa ollut ja en lähtenyt niitä paljoa lisäilemäänkään, kun tuppaa muutenkin nuo projektit venymään. Tosin kk:n vaihdoin liimapullossa olevaan metalliputkeen ja kiinnitysremelit laatikoihin. muuten tyydyin sarjan omiin.
sarjan omat ketjut ja takana olevat ritilät ovat karmean näköisiä, niin.
Kuten myös nuo kumiletkut..yäk. mutta lompakko saanoo kiitos ei paremille letkuille.
Eli toivoisin kommenttia pääasiassa talvicamon toteutuksesta ( tarkoitus esittää kulunutta maalausta). toki kaikki muukin kommentti on toivottua :D
Kommentit
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
Jos sinulla ei ole vielä omaa tunnusta palveluun, rekisteröidy käyttäjäksi.